Larus

FipolMarine’in ürettiği tüm teknelerin genel marka adı olan Larus, geniş bir martı familyasının Latince adından esinlendi.

Larus marka teknelerin ortak noktası, dünya denizlerinde klasik olmuş tasarımların günümüz modern teknolojisiyle yorumlanıyor olmaları. Markanın ana renkleri Erguvan ve Turkuvaz olarak belirlendi. Denizin Turkuvaz rengi ve İstanbul Boğazı’nın hakim Erguvan rengi. Piyasaya çıkan ilk modeli 42’ LB Classics, yüksek hareket kabiliyeti ve zor hava koşullarına dayanıklılığı nedeniyle Türkiye pazarı için Boğaz teknesi olarak konumlandırılıyor.

Fipol, Fipolmarine

2008 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerine başlayan FipolMarine, Avrupa’nın en büyük fiberglass üretim merkezlerinden biri olan Fipol A.Ş. bünyesinde yer alıyor. Larus markası adı altında öncelikle Lobster tekne üretimine başlayan firmanın 2012 projeleri arasında Larus TRW (Trawler) ve Larus EXP (Explorer) bulunuyor.

Tekne gövdeleri ve gövde parçalarının üretiminde CTP (Cam Takviyeli Polyester) teknolojilerinin dünyada bilinen tüm temel versiyonları (El Yatırması, Spray Up, Light RTM, RTM, Vakum Infizyon gibi) kullanılıyor. Ayrıca özel geliştirilen ahşap kalıplama sistemi ile lamine edilmiş gerçek ağaçlarla tüm iç ve dış ahşap/mobilya parçalarını çok kısa sürede ve son derece uzun ömürlü olarak üretebiliyor.

İç tasarım ve iç yerleşim planları açısından son derece esnek olarak kurgulanan tekneler, sahiplerinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor.

Copyright © 2013 Larus / Tasarım Ajansweb